Pracownik

ALO

Nauki społeczne na progu XXI wieku, Lublin 25.05.2013.

Szanowni Państwo,

Wykładowcy, Doktoranci, Studenci,

W imieniu Władz Wyższej Szkoły Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Nauki społeczne na progu XXI wieku” organizowanej w Katedrze Socjologiczno-Psychologicznej WSNS. Konferencja odbędzie się w Lublinie w dniu 25 maja 2013 roku.*

Głównym celem Konferencji jest próba przyjrzenia się zmianom zachodzącym w naukach społecznych, nowym wyzwaniom, jakie przed nimi stoją oraz temu, co najbardziej zajmuje ich przedstawicieli, w kontekście szybko zmieniającej się obecnie szeroko rozumianej rzeczywistości społecznej. Rozległy zakres tematyczny podyktowany jest wielością dyscyplin naukowych określanych mianem nauk społecznych. Wynika także z różnorodności tego, czym one się obecnie zajmują.

W zamyśle Organizatorów Konferencja ma stwarzać możliwości podzielenia się tym, co nowe, interesujące, nie do końca jeszcze poznane i opisane, tym, co wzbudza zainteresowanie przedstawicieli nauk społecznych oraz dyscyplin naukowych, które w sposób bezpośredni lub pośredni zajmują się człowiekiem i jego relacjami z otaczającym światem.

Warunkiem uczestnictwa w Konferencji jest przesłanie Karty Zgłoszenia** wraz z tekstem wystąpienia na adres: oraz wniesienie opłaty na konto: 16 1020 3176 0000 5702 0134 3805 do dnia 30 kwietnia 2013 roku z dopiskiem „Konferencja 25.05.13.” Wysokość opłaty konferencyjnej jest następująca: pracownicy naukowi (i inni) - 300 zł, doktoranci - 100 zł , studenci - 50 zł, słuchacze – wstęp wolny.

Przewidujemy wydanie publikacji pokonferencyjnej, dlatego przygotowując tekst wystąpienia prosimy postępować zgodnie z podanymi wskazówkami:

Tekst o objętości do 21 stron formatu A4 (jeden arkusz wydawniczy), 1800 znaków na stronie (30 wierszy, 60-65 znaków w wierszu) pisany czcionką „Times New Roman”, 12 pkt., odstęp 1,5 wiersza. Całość wyrównana do lewej strony, brak twardych spacji. Marginesy: lewy 3,5 cm, prawy 2,5 cm, górny 2,5 cm, dolny 2,5 cm. Numeracja stron w dolnym prawym rogu.

Prosimy zachować następujący układ tekstu:

• Imię, nazwisko Autora (Autorów).
  • Informację o reprezentowanym ośrodku naukowym (lub innym).
  • Tytuł pracy: czcionka 16 pkt., pogrubiona.
  • Tytuły części: czcionka 14 pkt., pogrubiona.
  • Podtytuły wewnątrz części: czcionka 14 pkt., niepogrubiona.
  • Wyróżnienia w tekście wyłącznie kursywą.
  • Przypisy na dole strony, na której znajduje się tekst, którego dotyczą.
  • Spis literatury na końcu tekstu (oraz przypisy) należy przygotować zgodnie z podanym wzorem:
    • Kowalski J., Socjologia, wyd.: Wydawnictwo..., Lublin 2012.
    • Kowalski J., Socjologia, w: Kowalski J. (red.), Nauki Społeczne..., wyd. Wydawnictwo..., Lublin 2012, s. 1-11.
    • Kowalski J., Socjologia, Tytuł czasopisma ..., 2012, 3(4), s. 1-11.
  • Tabele, jeśli są przewidziane, powinny mieścić się na jednej stronie, w obszarze marginesów. Tekst – czcionka 8 pkt., odstęp 1 wiersz. Tabele należy numerować w sposób ciągły. Nie stosować dodatkowych wyróżnień.

*Informacja o miejscu Konferencji zostanie podana w następnym komunikacie.

**Karta Zgłoszenia do pobrania.

Zapraszamy do udziału w Konferencji

Zapraszamy do udziału w Konferencji.

W imieniu Organizatorów
dr n. hum. Maciej Wszędyrówny

Kierownik Katedry Socjologiczno-Psychologicznej
Wyższej Szkoły Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie

Dodatkowe informacje o Konferencji możecie Państwo uzyskać pod adresem: .